Sport

Dva pogotka Diaza za sigurnu pobjedu Manchester Cityja protiv Fulhama

Objavljeno

on

Fudbaleri Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa pobjedom protiv Fulhama rezultatom 2:0.

Pep Guardiola je odlučio kombinovati sastav za utakmicu sa Fulhamom, ali je i priliku dao nekim prvotimcima koji igraju u Premier ligi.

No, prolaz u četvrtifnale donio je mladi i supertalentovani Brahim Diaz koji je postigao dva gola.

Prvi je postignut u 18. minuti nakon što mu je koljenom loptu ostavio Vincent Kompany. Mogao je City i do još kojeg gola u prvom poluvremenu, ali su strijelci se ispromašivali.

Brahim Diaz postiže drugi gol u 65. minuti i tako ovjerava put svom timu u četvrtfinale gdje će Građani igrati sa boljim iz duela Leicester – Southampton koji je odgođen zbog tragedije koja je pogodila Lisice.

Izvor: SCsport